Prestone Koncentrat Płynu Do Chłodnic 1L

Prestone Koncentrat Płynu Do Chłodnic 1L

28.90 zł

Informacje o produkcie:

Koncentrat płynu do chłodnic Prestone został wyprodukowany w oparciu o innowacyjną koncepcję „All makes, all models”, dzięki której może być bez przeszkód stosowany do układów chłodzenia we wszystkich markach i modelach samochodów.

Koncentrat po rozcieńczeniu idealnie nadaje się na wymianę (z opakowania 4l uzyskujemy 8l gotowego płynu o temperaturze zamarzania -37°C) oraz jeżeli chcemy poprawić parametry aktualnie zalanego płynu i obniżyć temperaturę jego zamarzania (np. 6 l płynu do -20°C + 1 l koncentratu Prestone = 7 l płynu do -35°C).

Rodzaj ochrony układu chłodzenia w zależności od stopnia rozcieńczenia koncentratu.
Rodzaj ochronyTemperatura zamarzaniaTemperatura wrzeniaOchrona przed korozją
Spełnia lub przekracza normy ASTM D3306 i ASTM D4985
Maksimum (70% koncentratu, 30% wody)-64°C136°C

Koncentrat Płynu do chłodnic Prestone wykorzystuje opatentowaną formułę Extended Life, która zapewnia pełną ochronę starszych, jak i nowoczesnych systemów chłodzenia (wyposażonych w chłodnice aluminiowe) przez 5 lat lub 250 000 km ciągłej eksploatacji. Produkt przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu nie ulega przeterminowaniu.

Opakowanie Płynu do chłodnic Prestone zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wygodę podczas użycia płynu. Osiągnięto to dzięki specjalnie wyprofilowanemu uchwytowi i systemowi odpowietrzania „E-Z Pour”, który zapobiega niekontrolowanemu wychlapywaniu płynu w trakcie nalewania.

Dostępne opakowania: 4l i 1l

Główne zalety Koncentratu płynu do chłodnic Prestone

Temperatura zamarzania sięgająca -64°C, przy rozcieńczeniu 70% koncentratu 30% wody, gwarantuje pełną ochronę układu chłodzenia w czasie najostrzejszych mrozów.

Temperatura wrzenia płynu sięgająca 136°C, przy rozcieńczeniu 70% koncentratu 30% wody, zapewni sprawne działanie układu chłodzenia i ochronę przed zagotowaniem się płynu podczas upałów oraz eksploatacji samochodu w trudnych warunkach.

„All makes, all models” – nowa, opatentowana formuła Prestone gwarantuje kompatybilność płynu z układami chłodzenia wszystkich marek i modeli samochodów jeżdżących po naszych drogach.

Koncentrat płynu do chłodnic Prestone gwarantuje pełną ochronę układu przez 5 lat lub 250 000 km ciągłej eksploatacji, nawet jeżeli wymieszamy go z innym płynem o wydłużonej trwałości.

Koncentrat płynu do chłodnic Prestone możesz bez obaw dolać do innego płynu do chłodnic (na bazie glikolu etylenowego), dlatego warto go mieć pod ręką, na wypadek awarii w układzie chłodzenia.

Jeżeli w sytuacji awaryjnej dolejesz Koncentrat płynu do chłodnic Prestone do innego płynu do chłodnic, kolor starego płynu pozostanie niezmieniony.